Wyszukiwarka zaawansowana

Paracetamol 50mg 10czopków doodbytniczych Farmina

Paracetamolum

Producent: Farmina
Produkt jest dostępny
Cena:  4,89 
op


Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Wskazania:

Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Właściwości:

Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stosowany u noworodków. Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Paracetamol nie wywołuje działań niepożądanych takich jak podrażnienie przewodu pokarmowego czy zaburzenia krzepnięcia. Forma czopka umożliwia podanie leku nawet gdy dziecko wymiotuje, ulewa czy podczas snu, gdy gorączka jest wysoka. Paracetamol Farmina to jedyne czopki dostępne w dawce w 50 mg, idealne dla najmłodszych, w gorączce spowodowanej infekcją, szczepieniem oraz w bólu, zwłaszcza podczas ząbkowania.

Sposób użycia:

Lek przeznaczony do podawania doodbytniczego. Od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku) – 2 czopki 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny. U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

Skład:

1 czopek zawiera substancję czynną: 50 mg paracetamolu.

Opakowanie: 10 czopków

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: