Paracetamol Hasco zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150g

Paracetamol Hasco zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150g

Producent: Hasco-Lek
Dostępność: Dostępny
Rodzaj: Lek

Cena:

14,75 zł 13,66 zł netto

Cena jednostkowa: 9,83 zł za 100 g
Ilość:
Do przechowalni
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu


Wskazania:

Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy ,a także w leczeniu stanów, przeziębienia i grypy.



Właściwości:

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.



Sposób użycia:

Lek przyjmowany jest doustnie.

Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny.

Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę.

Najczęściej (zalecenia producenta):

Do 3-ego miesiąca życia nie stosować preparatów doustnych bez konsultacji z lekarzem!

- do 6 miesiąca (do 7 kg) jednorazowo 70-100 mg do 350 mg na dobę,

- do 1 r.ż. (do 10 kg) jednorazowo 100-150 mg do 500 mg na dobę,

- do 3 lat (do 15 kg) jednorazowo 150-200 mg do 750 mg na dobę,

- do 6 lat (do 22 kg) jednorazowo 200-300 mg do 1000 mg na dobę,

- do 9 lat (do 30 kg) jednorazowo 300-500 mg do 1500 mg na dobę,

- do 12 lat (do 40 kg) jednorazowo 400-600 mg do 2000 mg na dobę, - powyżej 40 kg wagi dawkowanie jak dla dorosłych.



Skład:

- Sirupus: 120 mg/5 ml,

- Paracetamolum: 1,94 g,

- Vehiculum: ad 100,00 g.



Przeciwwskazania:

Nie powinny zażywać tego leku, lub po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, osoby: uczulone na ten lek, z chorobą nerek lub wątroby, z chorobą krwi, z cukrzycą, w pierwszym trymestrze ciąży.



Działania niepożądane:

Nudności, wymioty, reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej.

Stosowanie leku może również wywołać: uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu), zapalenia trzustki.



Uwagi:

Nie podawać jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol.



Opakowanie: 150g


Paracetamol Hasco zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150g opinie

Aktualnie nie ma opinii do tego produktu...

Dodaj opinię

Najwyższa jakość
naszych produktów

Nasze produkty pochodzą z pewnych źródeł od renomowanych producentów.

Możliwość darmowej
dostawy

Przy zamówieniach powyżej 300zł nie zapłacisz za przesyłkę! (nie dotyczy UPS Poltraf)

Bezpieczeństwo transakcji
płatniczych

Bezpieczne transakcje dzięki szyfrowaniu SSL
 

Możesz być także zainteresowany...

Inne produkty z tej kategorii...

Ostatnio przeglądane...