Aspirin Musująca 500mg 12tabletek musujących (Aspirin Ultra Fast)

Aspirin Musująca 500mg 12tabletek musujących (Aspirin Ultra Fast)

Producent: Bayer
Dostępność: Dostępny
Rodzaj: Lek

Cena:

13,00 zł 12,04 zł netto

Cena jednostkowa: 10,83 zł za 10 tabletek
Ilość:
Do przechowalni
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu


Wskazania:

Bóle o lekkim i średnim nasileniu, bóle głowy różnego pochodzenia, bóle zębów, bóle mięśni, ból i gorączka w przebiegu przeziebienia i grypy.



Działanie:

Organizm człowieka wytwarza prostaglandyny, które są związkami pojawiającymi się w organizmie w obrębie uszkodzonej tkanki i poprzez drażnienie zakończeń nerwowych przyczyniają się do odczuwania bólu. Kwas acetylosalicylowy blokuje prostaglandyny wchodząc w reakcję z enzymem cyklooksygenazą, która jest niezbędna do syntezy prostaglandyn. Dodatkowym efektem takiego działania jest zmniejszenie gorączki i obrzęków towarzyszącym stanom zapalnym.



Skład:

1 tabletka musująca zawiera: kwas acetylosalicylowy 500 mg.



Dawkowanie:

Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek, w razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin - nie przekraczać 8 tabletek na dobę.



Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę, w razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin – nie przekraczać 3 tabletek na dobę.



Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn i przyjmować po posiłkach.



Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.



Przeciwwskazania:




  • uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną – kwas acetylosalicylowy, inne salicylany


  • skaza krwotoczna


  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy


  • ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek


  • napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków  przeciwzapalnych


  • stosowanie jednocześnie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych


  • dzieci poniżej 12 lat ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a -choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu


  • ostatni trymestr ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka



Opakowanie: 12 tabletek musujących.


Aspirin Musująca 500mg 12tabletek musujących (Aspirin Ultra Fast) opinie

Aktualnie nie ma opinii do tego produktu...

Dodaj opinię

Najwyższa jakość
naszych produktów

Nasze produkty pochodzą z pewnych źródeł od renomowanych producentów.

Możliwość darmowej
dostawy

Przy zamówieniach powyżej 300zł nie zapłacisz za przesyłkę! (nie dotyczy UPS Poltraf)

Bezpieczeństwo transakcji
płatniczych

Bezpieczne transakcje dzięki szyfrowaniu SSL
 

Możesz być także zainteresowany...

Inne produkty z tej kategorii...

Ostatnio przeglądane...