Panadol dla dzieci zawiesina o smaku truskawkowym 100ml cena 20,50zł

Panadol dla dzieci zawiesina o smaku truskawkowym 100ml

Producent: Glaxosmithkline
Dostępność: Dostępny
Rodzaj: Lek

Cena:

20,50 zł

Cena jednostkowa: 20,50 zł za 100 ml
Ilość:
Do przechowalni
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu


Wskazania:




  • bolesne ząbkowanie,


  • bóle zębów,


  • ból gardła,


  • gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.



Właściwości:

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n.

Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. T0,5 wynosi 1-3 h. Jest metabolizowany w wątrobie. U niemowląt i dzieci dominują połączenia z siarczanami, w wyniku tego metabolit odpowiedzialny za powikłania wątrobowe jest wytwarzany rzadziej lub w mniejszej ilości niż u dorosłych. Wydalanie następuje z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów, mniej niż 5 % w postaci nie zmienionej.



Sposób użycia

Indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej). 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.

W wieku 3 m.ż. (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml;

6 m.ż. (8 kg) - 5,0 ml; 9 m.ż. (9 kg) - 5,5 ml;

1 r.ż. (10 kg) - 6,0 ml;

2 r.ż. (12,5 kg) - 8,0 ml;

3 r.ż. (15 kg) - 9,0 ml;

4 r.ż. (17 kg) - 10,5 ml;

5 r.ż. (19 kg) - 12,0 ml;

6 r.ż. (21 kg) - 13,0 ml;

9 r.ż. (30 kg) - 19,0 ml;

12 r.ż. (42 kg) - 26,0 ml.

Podawać preparat nie częściej niż co 4 h oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./dobę). U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko na wyraźne zlecenie lekarza.



Skład:

Zawiesina zawierająca w 5 ml 120 mg paracetamolu. Do opakowania dołączona miarka-dozownik.



Przeciwwskazania:

Nie należy stosować dla dzieci w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lu inne składniki leku oraz ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.



Działania niepożądane:

Działania niepożądane paracetamolu są rzadki. Mogą wystąpić reakcje alergiczne np. wysypka skórna. Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka.

Bardzo rzadko mogą wystąpić zmiany w morfologii krwi.



Opakowanie: 100 ml


Panadol dla dzieci zawiesina o smaku truskawkowym 100ml opinie

Aktualnie nie ma opinii do tego produktu...

Dodaj opinię

Najwyższa jakość
naszych produktów

Nasze produkty pochodzą z pewnych źródeł od renomowanych producentów.

Możliwość darmowej
dostawy

Przy zamówieniach powyżej 300zł nie zapłacisz za przesyłkę! (nie dotyczy UPS Poltraf)

Bezpieczeństwo transakcji
płatniczych

Bezpieczne transakcje dzięki szyfrowaniu SSL
 

Możesz być także zainteresowany...

Inne produkty z tej kategorii...

Ostatnio przeglądane...