Paracetamol Aurovitas  0,5 g 50 tabletek

Paracetamol Aurovitas 0,5 g 50 tabletek

Producent: AUROVITAS PHARMA POLSKA
Dostępność: Tymczasowo niedostępny
Rodzaj: Lek

Cena:

6,90 zł

Cena jednostkowa: 1,38 zł za 10 tabletek
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Właściwości:

Preparat Paracetamol Avrovitas należy do grupy leków przeciwbólowych, jego substancją czynną jest paracetamol.
- Lek Paracetamol Aurovitas jest stosowany w celu złagodzenia bólu i zmniejszenia gorączki.
- Tabletki mogą zmniejszać łagodny do umiarkowanego ból i (lub) gorączkę [np. ból głowy i ból zęba].
- Lek może być stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 10 roku życia.


Sposób użycia:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody.
Odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 4 godziny i nie należy przyjmować więcej niż 4 dawki na dobę.
Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka trwa ponad 3 dni, lub następuje pogorszenie objawów, lub występują inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W tym przypadku należy pominąć zapomnianą dawkę i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze.

Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku 16 lat starsze (o masie ciała powyżej 55):
Należy przyjąć jedną do dwóch tabletek Paracetamol Aurovitas 500mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 6 tabletek (3000mg).

Dzieci w wieku 10-15 lat (o masie ciała 40-55 kg):
Należy przyjąć jedną tabletkę Paracetamol Aurovitas 500mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 4 tabletki (2000mg).

Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Aurovitas należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
-Jeśli u pacjenta występuje choroba nerek lub wątroby (w tym zespół Gilberta lub ostre zapalenie wątroby),
-Jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu o nazwie dehydrogenaza glukozo-6-fosforanowa,
-Jeśli pacjent chorujący na astmę ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy.
-Jeśli pacjent regularnie spożywa duże ilości alkoholu. Nigdy nie należy przyjmować więcej niż 2000 mg paracetamolu na dobę,
-Jeśli pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych),
-W przypadku odwodnienia lub długotrwałego niedożywienia.
-Bóle głowy spowodowane nadmiernym użyciem leków przeciwbólowych nie powinny być leczone przez zwiększenie dawki. W takich przypadkach należy stosować środki przeciwbólowe po konsultacji z lekarzem.
-Podczas przyjmowania jakichkolwiek leków w leczeniu padaczki należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem paracetamolu.
-W przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnego zakażenia lub uporczywych objawów przez więcej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
-Nie należy stosować więcej niż jednego leku zawierającego paracetamol bez konsultacji z lekarzem.
-Należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania paracetamolu w przypadku stosowania jednego z następujących leków:
-Cholestyraminy,
-Izoniazydu lub ryfampicyny,
-Metoklopramidu lub domperidonu,
-Warfaryny i innych kumaryn,
-Probenecydu,
-Ziela dziurawca
-Salicylamidu,
-Barbituranów lub karbamazepiny,
-Lamotryginy lub fenytoiny,
-Zydowudyny,
-Chloramfenikolu.
-Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowaniu Paracetamol Aurovitas.
-Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmieni piersią, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna zwrócić się do lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
-Jeśli pacjent wie, że będzie przechodził testy laboratoryjne, powinien poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku, ponieważ paracetamol może mieć wpływ na wyniki tych badań.
-Badania z paracetamolem nie wskazują, że istnieje niekorzystny wpływ na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu. Można przyjmować paracetamol w zalecanych dawkach w czasie ciąży (podczas ciąży nie należy stosować paracetamolu przez dłuższy czas, w połączeniu z innymi lekami lub w dużych dawkach).
-Paracetamol przenika do mleka matki, ale w niewielkich ilościach. W zalecanych dawkach,
-Paracetamol Aurovitas nie powinien powodować pogorszenia zdolności prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
-Paracetamol może być stosowany krótkotrwale przez kobiety karmiące piersią.


Skład:

1 tabletka zawiera:
- Substancja czynna: paracetamol 500mg.
- Pozostałe składniki to: Skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.


Opakowanie: 50 tabletek

Opinie klientów

Aktualnie nie ma opinii do tego produktu...

Dodaj opinię

Najwyższa jakość
naszych produktów

Nasze produkty pochodzą z pewnych źródeł od renomowanych producentów.

Możliwość darmowej
dostawy

Przy zamówieniach powyżej 300zł nie zapłacisz za przesyłkę!

Bezpieczeństwo transakcji
płatniczych

Bezpieczne transakcje dzięki szyfrowaniu SSL
 

Możesz być także zainteresowany...

Inne produkty z tej kategorii...

Ostatnio przeglądane...