Aspirin 500mg 100tabletek Delfarma

Aspirin 500mg 100tabletek Delfarma

Producent: Delfarma
Dostępność: Dostępny
Rodzaj: Lek

Cena:

56,00 zł

Cena jednostkowa: 5,60 zł za 10 tabletek
Ilość:
Do przechowalni
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Wskazania:

- dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu,
- bóle głowy,
- gorączka,
- dolegliwości towarzyszące przeziębieniu.

Właściwości:

Kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego - głównie z żołądka, w mniejszym stopniu z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-90%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska i do mleka matki. Jest metabolizowany w wątrobie (mitochondria i retikulum endoplazmatyczne) oraz w innych tkankach. Wydalany jest z moczem głównie w postaci metabolitów (w 75% jako kwas salicylurowy) oraz w 10% w postaci nie zmienionej. T0,5 wynosi 2-4 h. Dodatek kwasu askorbowego uzupełnia niedobory witaminy powstające np. w przebiegu przeziębienia.

Sposób użycia:

Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
Dorośli: jednorazowo od 500 do 1000 mg (1-2 tabletki) co 4-8 godzin.
Młodzież w wieku powyżej 12 roku życia: jednorazowo 500 mg kwasu acetylosalicylowego (czyli 1 tabletka) co 4-8 godzin.
Nie należy przekraczać dobowej dawki maksymalnej, która wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (8 tabletek) w przypadku osób dorosłych i 1500 mg kwasu acetylosalicylowego (3 tabletki) w przypadku młodzieży.

Skład:

1 tabletka zawiera: 500 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze.

Opakowanie: 100 tabletek

Opinie klientów

Aktualnie nie ma opinii do tego produktu...

Dodaj opinię

Najwyższa jakość
naszych produktów

Nasze produkty pochodzą z pewnych źródeł od renomowanych producentów.

Możliwość darmowej
dostawy

Przy zamówieniach powyżej 300zł nie zapłacisz za przesyłkę!

Bezpieczeństwo transakcji
płatniczych

Bezpieczne transakcje dzięki szyfrowaniu SSL
 

Możesz być także zainteresowany...

Inne produkty z tej kategorii...

Ostatnio przeglądane...