Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Pyramidon (Calcastin C) 10saszetek

Acidum acetylsalic. Acid.ascorb. Calcium

Producent: Adamed
Produkt jest dostępny
Cena:  5,48 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym do stosowania doustnego w leczeniu objawów przeziębienia i grypy oraz: gorączki, bólów mięśni i stawów, bólów głowy w tym migrenowych, bólów zębów, nerwobólów. Wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.



Właściwości:

- Obniża gorączkę.

- Zmniejsza bóle głowy, mięśni i stawów.

- Działa przeciwzapalnie.



Skład:

1 saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum), 300 mg kwasu askorbinowego (Acidum ascorbicum) oraz 200 mg wapnia oraz substancje pomocnicze, w tym aspartam i sód.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne salicylany, kwas askorbinowy, wapń lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Czynna choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego. Skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce). Znacznie zwiększone stężenie wapnia we krwi. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie  niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciężka niewydolność nerek, wątroby, serca. Ostatni trymestr ciąży. Fenyloketonuria. Nie podawać dzieciom do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej. Nie podawać jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.



Opakowanie: 10 saszetek




 



 

Paczkomaty InPost