Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Paracetamol Galena Syrop 100ml

Paracetamolum

Produkt jest dostępny
Cena:  7,80 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.



Właściwości:

Paracetamol Galena jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci syropu, przeznaczonym głównie dla dzieci.



Sposób użycia:

Zalecana dawka u dzieci wynosi 10 do 15 mg/ kg mc. co 4 godz. do 4 razy na dobę. Przykładowo:

od 2 lat do 6 lat od 120 mg do 240 mg (od 5 do 10 ml),

od 6 lat do 12 lat od 240 mg do 480 mg (od 10 do 20 ml),

U dzieci w wieku do 2 lat tylko na zalecenie lekarza.

Maksymalna dawka dobowa u dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

U dorosłych preparat Paracetamol Galena stosuje się w dawkach 0,3 g do 1,0 g co 4 godziny do 4 razy

na dobę, maksymalnie 4 g na dobę. Dawki większe są toksyczne.

Preparatu Paracetamol Galena nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez

zalecenia lekarza.



Skład:

5 ml syropu (1/3 miarki ) zawiera 120 mgParacetamolum (paracetamolu).



Przeciwwskazania:

Uczulenie na substancję czynną paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych. 

Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.



Działania niepożądane:

Najpoważniejszym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem leku jest ostre uszkodzenie

wątroby, występujące zwykle w wyniku przedawkowania. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić

nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, świąd,

plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny. Opisywane są pojedyncze przypadki zaburzeń

hematologicznych, tj. methemoglobinemii, trombocytopenii i agranulocytozy.



Opakowanie: 100 ml




 



 

Paczkomaty InPost