Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Xylometazolin 0,1% krople do nosa 10ml

Xylometazolini hydrochloridum

Producent: Polfa-Warszawa
Produkt jest dostępny
Cena:  5,25 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:




  • Ostre zapalenia błony śluzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego.


  • Ostre lub przewlekle zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych.


  • Alergiczne zapalenia błony śluzowej nosa.


  • Ostre zapalenia ucha środkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej.



Właściwości:

Lek Xylometazolin WZF 0,1% zawiera ksylometazoliny chlorowodorek. Zastosowany na błonę śluzową nosa powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej oraz zmniejsza ilość wydzieliny.



Sposób użycia:

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: 1 do 2 kropli do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę, co 8 do 10 godzin.

Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Leku Xylometazolin WZF 0,1% nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni.



Skład:

1 ml roztworu zawiera:

jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, wodę oczyszczoną.




  • substancję czynną: 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku,


  • substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan.



Przeciwwskazania:

W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. U pacjentów po usunięciu przysadki lub po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. W przypadku zanikowego zapalenie błony śluzowej nosa.



Działania niepożądane:

Podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenie w nosie i gardle, kichanie. Bardzo rzadko występują objawy działania ogólnoustrojowego: nudności, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, senność, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (duszność, obrzęk naczynioruchowy, kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego).



Opakowanie: 10 ml



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost