Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Theraflu Zatoki 14saszetek

Paracetamol.,Phenyleph. hydr.

Producent: Novartis Consumer Health
Produkt jest dostępny
Cena:  18,49 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.



Wskazania i właściwości:

Podawany w płynnej formie, udrażnia zatoki, likwiduje karar i zwalcza ból.

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszczem bóle mięśni i głowy).



Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:

Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego, dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania, preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.



Skontaktuj się z lekarzem jeżeli: objawy chorobowe nie ustępują w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy i wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymują się dłużej niż 2 dni.



Skład:

Paracetamol 650 mg + chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego.



Przeciwwskazania:

W następujących przypadkach stosowanie preparatu jest niewskazane:




  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu;


  • ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek;


  • nadciśnienie tętnicze;


  • gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu;


  • niedrożność szyi pęcherza moczowego;


  • niedrożność odźwiernika dwunastnicy;


  • czynna choroba wrzodowa;


  • cukrzyca;


  • choroby płuc (w tym astma);


  • jaskra z wąskim kątem przesączania;


  • wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej;


  • padaczka;


  • stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.



Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.



Opakowanie: 14 saszetek





Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost