Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Kidofen zawiesina doustna 100ml

Ibuprofenum

Producent: Aflofarm
Produkt jest dostępny
Cena:  10,89 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Wskazania:

Kidofen to najtańszy ibuprofen w zawiesinie dla dzieci. Łagodzi gorączkę i bóle różnego pochodzenia (min. bóle głowy, gardła, uszu, bóle na skutek ząbkowania).

Właściwości:

Lek Kidofen zawiera substancję czynną ibuprofen, która jest pochodną kwasu propionowego. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Sposób użycia:

Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml na dobę.
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml na dobę.
Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 5 ml na dobę.
Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml na dobę.
Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml na dobę.
Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml na dobę.

Przeciwwskazania:
Nie należy przyjmować leku Kidofen w przypadku:
- nadwrażliwości na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
- u osób u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- u osób z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- u osób z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
- u osób przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2,
- w III trymestrze ciąży,
- u osób ze skazą krwotoczną.

Skład:

Ibuprofen 100 mg/5 ml.

Opakowanie: 100 ml

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost