Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Calpol 6 Plus syrop 100ml

Paracetamolum

Producent: Mcneil
Produkt jest dostępny
Cena:  12,48 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Preparat Calpol 6 Plus wskazany jest w leczeniu objawowym:

- bólu głowy, migreny, neuralgii,

- bólu zęba,

- bólów reumatycznych,

- stanów gorączkowych towarzyszących przeziębieniu, grypie, chorobom wieku dziecięcego.



Właściwości:

Calpol 6 Plus to zawiesina o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, rekomendowana zwłaszcza dla dzieci, które ukończyły 6 lat. Zawiera zwiększona dawkę paracetamolu - 250 mg. Preparat ma przyjemny pomarańczowy smak i zapach, co sprawia, że jest dobrze tolerowany i chętnie przyjmowany przez dzieci.



Sposób użycia:

Preparat należy starannie wstrząsnąć przed użyciem.

Doustnie. U dorosłych i dzieci po 6. rż. zalecane jest stosowanie preparatu Calpol 6 Plus.

Dorośli i młodzież po 12. rż. 0,5–1 g nie częściej niż co 4 h, maks. do 4 g/d.

Dzieci. 10–15 mg/kg mc. (3.–12. mż. 60–120 mg, 1.–6. rż. 120–240 mg, 6.–12. rż. 250–500 mg) nie częściej niż co 4 h, do 4 ×/d.

U osób z niewydolnością nerek wydłużyć odstępy między kolejnymi dawkami.

U osób poddawanych hemodializie rozważyć podanie dawek uzupełniających.



Skład:

Zawiesina Calpol 6 Plus zawiera:

- substancję czynną: paracetamol 250 mg w 5 ml,

- składniki pomocnicze: syrop, sorbitol, glicerol, celulozę zdyspergowaną, polisorbat 80, aromat pomarańczowy 510652 E, aromat cukrowy FP 731, p-hydroksybenzoesan metylu, barwnik żółty E 110, wodę oczyszczoną.



Przeciwwskazania:

Stosowanie preparatu Calpol 6 Plus jest przeciwwskazane u chorych o znanej nadwrażliwości na paracetamol.



Działania niepożądane:

Paracetamol jest lekiem powszechnie stosowanym. Działania niepożądane, takie jak wysypki skórne i inne reakcje uczuleniowe, są łagodne i występują bardzo rzadko. Większość doniesień o działaniach niepożądanych paracetamolu związana jest z przedawkowaniem leku.



Uwagi:

Stosowanie leku u chorych z niewydolnością nerek lub wątroby powinno być poprzedzone poradą lekarza.

Stosowanie u chorych w podeszłym wieku powinno być poprzedzone poradą lekarza.

Bez kontroli lekarskiej preparatu nie należy stosować dłużej niż przez 10 dni u osób dorosłych i 3 dni u dzieci.

Stosowanie leku w czasie ciąży i karmienia piersią powinno być poprzedzone poradą lekarza.

Nie należy stosować jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol.

Jeśli jednocześnie stosowane są leki przeciwdepresyjne lub uspokajające istnieje większe ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych paracetamolu. Podobnie alkohol, zwłaszcza w większych ilościach zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.



Opakowanie: 100 ml



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost