Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących

Produkt jest dostępny
Cena:  8,15 
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

-Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).

-Gorączka.



Właściwości:

Efferalgan Forte jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciw-gorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka. 



Sposób użycia:

Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej Ilości płynu.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Efferalgan Forte to:

Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat):dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki co 6 do 8 godzin (do 3 razy na dobę).

W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 3 tabletki (3 g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki 4 tabletki (4 g) na dobę.

Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp pomiędzy dawkami.

Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności modyfikacji dawki.

Odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.

U dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g na dobę (4 tabletki).



Skład:

Skład: 1 tabletka musująca zawiera substancję czynną: paracetamol 1g oraz substancje pomocnicze w tym sorbitol oraz sacharynę sodową.



Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Efferalgan Forte:

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Forte,

- u osób o masie ciała mniejszej niż 50 kg,

- u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,

- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,

- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek,

- jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,

- jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej,

- jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,

- w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonlstyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną.

Tej postaci leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.



Uwagi:

Efferalgan Forte zawiera paracetamol i należy go stosować z uwzględnieniem jednoczesnego przyjmowania innych preparatów zawierających paracetamol, aby nie stosować dawki dobowej większej niż zalecana.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Stosowanie dawek większych niż zalecane niesie ze sobą ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn Efferalgan Forte nie wpływa na sprawność psychofizyczną. Brak jest przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Ten lek zawiera sorbitol i dlatego nie należy podawać go w przypadku rzadko występującej, dziedzicznej nietolerancji fruktozy.



Opakowanie: 8 tabletek musujących



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost