Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Ibum forte zawiesina o smaku malinowym 100g

Ibuprofenum

Producent: Hasco
Produkt jest dostępny
Cena:  13,79 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.



Właściwości:

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny od 3 miesiąca życia o smaku malinowym.



Sposób użycia:

Doustnie.

Dawka dobowa leku Ibum Forte, ściśle zależy od masy ciała i wynosi: 20-30 g/kg mc., w dawkach podzielonych,

Wiek dziecka (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa

3-6 miesięcy (5 - 7,6 kg) 1,25 ml (50 mg)

6-12 miesięcy (7,7 -9 kg) 1,25 ml (50 mg)

1-3 lat (10 -15 kg) 2,5 (100 mg)

4-6 lat (16 - 20 kg) 3,75 ml (150 mg)

7-9 lat (21-29 kg) 5 ml (200mg)

10-12 lat ( 30 - 40 kg) 7,5 ml (300 mg)

powyżej 40 kg 7,5 -10 ml (300 -400 mg).

Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. U niemowląt poniżej 6. miesiąca życia lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.



Skład:

5 ml zawiera: ibuprofen 200 mg oraz: maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat malinowy, woda oczyszczona.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego; nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ; ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca; nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 ; III trymestr ciąży; skaza krwotoczna.



Opakowanie: 100g



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost