Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Milifen zawiesina doustna 100ml

Ibuprofenum

Producent: Pinewood Laboratories LTD
Produkt chwilowo niedostępny.
Cena:  5,80 

Zapytaj o dostępność

Twój e-mail (nie będzie publikowany)
Twoje imię
Twoje pytanie


Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Milifen zawiesina doustna, jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu gorączki oraz niewielkiego i umiarkowanego bólu u dzieci w wieku od 3 miesiący (ważących powyżej 5kg), do 12 lat.



Właściwości:

Milifen  jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, stosuje się go u dzieci od 3 miesiąca życia (ważących powyżej 5 kg) do 12 lat w leczeniu gorączki oraz bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.



Sposób użycia:

Pojedyncza dawka powinna być podawana co około 6-8 godzin.











































3-6 miesięcy




waga powyżej 5 kg




dawka 2,5 ml (50mg)




3 razy w ciągu 24 godzin




6-12 miesięcy




waga 8-10 kg




dawka 2,5 ml (50mg)




3 razy w ciągu 24 godzin




1-3 lat




waga 10-15 kg




dawka 5,0 ml (100mg)




3 razy w ciągu 24 godzin




4-6 lat




waga 15-20 kg




dawka 7,5 ml (150mg)




3 razy w ciągu 24 godzin




7-9 lat




waga 20-30 kg




dawka 10 ml (200mg)




3 razy w ciągu 24 godzin




10-12 lat




waga 30-40 kg




dawka 15ml (300mg)




3 razy w ciągu 24 godzin




Lek Milifen jest przeznaczony wyłącznie do doustnego i krótkotrwałego stosowania.

Nie przekraczać zalecanej dawki.



Skład:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każde 5 ml zawiesiny doustnej zawiera 100 mg ibuprofenu.

Ponadto lek zawiera glicerol, gumę ksantan, maltitol ciekły (E965), polisorbat 80, sacharynę sodową (E954), kwas cytrynowy jednowodny, metylu parahydroksybenzoesan sodowy, propylu parahydroksybenzoesan sodowy, wodę oczyszczoną i aromat truskawkowy (zawiera glikol propylenowy).



Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Milifen:

- Jeśli dziecko ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

- W przypadku wystąpienia u dziecka napadu astmy, kataru, reakcji skórnych (np. zaczerwienienie, wysypka) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku przeciwbólowego z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

- Jeśli u dziecka występuje (lub wystąpiły dwa epizody bądź więcej) choroba wrzodowa żołądka, perforacje lub krwawienie.

- Jeśli u dziecka występują poważne problemy z nerkami, sercem lub wątrobą.

- Jeśli u dziecka występuje silne odwodnienie.

- Jeśli u dziecka występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub jakiekolwiek inne czynne (niekontrolowane) krwawienie.

- Jeśli u dziecka występują zaburzenia krwi.

- W okresie 3 ostatnich miesięcy ciąży.

- Jeśli dziecko ma mniej niż 3 miesiące.



Opakowanie: 100 ml




 



 

Paczkomaty InPost