Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Choligrip Hot (Coldrex) o smaku miodowo-cytrynowym 10saszetek

Paracetamolum, Ac.ascorb., Phenylephrini

Producent: Glaxosmithkline
Produkt jest dostępny
Cena:  13,80 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Preparat jest wskazany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia takich jak bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.



Właściwości:

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, obkurczające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa oraz zmniejszającym jej przekrwienie.
Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników.

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. oraz regulowaniu czynności ośrodka termoregulacji w podwzgórzu. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki.

Fenylefryna oddziałuje na receptory a-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa.

Dodatek witaminy C służy uzupełnieniu niedoborów, które często pojawiają się w przebiegu chorób przeziębieniowych.



Sposób użycia:

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: jedną saszetkę leku co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę.

Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody.



Skład:

1 saszetka zawiera 700 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny oraz 60 mg kwasu askorbowego i substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu sacharynian, sodu cytrynian, aromat cytrynowy, aromat miodu, barwnik karmelowy, skrobia kukurydziana, aspartam, sacharoza.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu, niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek,

nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, choroby serca, choroba alkoholowa. Nie przyjmować łącznie z b-blokerami, tójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi zydowudyną oraz inhibitorami MAO i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.



Działania niepożądane:

Skórne reakcje alergiczne, aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego, ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej, ze strony układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość skóry, ze strony układu oddechowego: zaburzenia oddychania, ze strony układu moczowego: kolka nerkowa, zaburzenia oddawania moczu, martwica brodawek nerkowych, ze strony ośrodkowego układu nerwowego: lęk, niepokój, nerwowość, bezsenność, zaburzenia w obrazie krwi.

U niektórych osób w trakcie stosowanie leku mogą wystąpić inne objawy niepożądane.

Uwagi:

Nie podawać dzieciom do 12 lat. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.



Opakowanie: 10saszetek



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost