Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Febrisan Tabs 12tabletek

Paracetamolum, Coffeinum, Phenyleph.

Producent: Takeda Pharma
Produkt chwilowo niedostępny.
Cena:  6,58 

Zapytaj o dostępność

Twój e-mail (nie będzie publikowany)
Twoje imię
Twoje pytanie


Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.



Właściwości:

Lek przeciwko objawom przeziębienia i grypy o działaniu: przeciwgorączkowym, udrażniającym przewody nosowe, przeciwbólowym.



Sposób użycia:

Stosować doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin.

Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.



Skład:

1 tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg fenylefryny.



Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Febrisan Tabs w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, nadciśnienia tętniczego, tętniaków, nadczynności tarczycy, chorób serca, ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności wątroby, cukrzycy, wrodzonego niedoboru enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawianiu, beta-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej.



Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Febrisan Tabs może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane obejmują: kolka nerkowa, ostra niewydolności nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego, pokrzywka, wysypka, rumień,obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, lęk, niepokój, niemożność skupienia uwagi, niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, przyśpieszenie akcji serca, neutropenia, trombocytopenia i agranulocytoza.



Uwagi:

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy zachować ostrożność u osób stosujących leki przeciw zakrzepowe.

Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.



Opakowanie: 12 tabletek



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost