Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Ibufen Junior 10 kapsułek

Ibuprofenum

Producent: Polpharma
Produkt jest dostępny
Cena:  5,94 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

- bóle głowy (również migrenowe),

- bóle zębów,

- bóle mięśniowe, stawowe i kostne,

- bóle po urazach,

- nerwobóle,

- bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie,

- bolesne miesiączkowanie,

- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).



Właściwości:

Niesteroidowy lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy i przeciwzapalny.



Sposób użycia:

Doustnie. Preparat należy stosować po posiłku, popić dużą ilością płynu.

Dzieci od 6 - 9 lat (20-29kg): 1 kaps co 8 godzin (w miarę potrzeby). Nie więcej niz 3 kapsułki na dobę.

Dzieci od 10 do 12 lat (30-39kg): 1 kapsułka co 6 godzin (w miarę potrzeby). Nie więcej niż 4 kapsułki na dobę.

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1-2 kapsułki co 4 do 6 godzin. Nie więcej niż 6 kapsułek na dobę.

Lek Ibufen Junior jest przeznaczony do doraźnego stosowania - jeśli objawy utrzymują się, nasilają lub wystąpią nowe objawy - skonsultować się z lekarzem.



Skład:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Ponadto lek zawiera: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; otoczka: żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, maltitol ciekły, błękit patentowy (E 131), woda oczyszczona.



Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub)dwunastnicy lub krwawienie w wywiadzie (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).

Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.

U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek, chorobą wieńcową lub ciężką niewydolnością serca

Dzieci o masie ciała poniżej 20 kg.

U pacjentów z krwawieniem z naczyń mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem.

U pacjentów ze skazą krwotoczną lub z niewyjaśnionymi zaburzeniami układu krwiotwórczego.

U pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Ostatni trymestr ciąży.



Działania niepożądane:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.



Opakowanie: 10 kapsułek



 



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost