Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Paracetamol 125mg 10czopków

Paracetamolum

Producent: Farmina
Produkt jest dostępny
Cena:  2,70 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia np. bolesne ząbkowanie, po szczepieniach, leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia, gorączka.



Właściwości:

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.



Sposób użycia:

Lek przeznaczony do podawania doodbytniczego u dzieci w wieku od 2 do 6 roku życia. Nie przekraczać dawki jednorazowej 10 mg na kilogram masy ciała dziecka. Można podawać 4 razy na dobę po 1 czopku. Stosować nie częściej niż co 4 godziny. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.



Skład:

1 czopek zawiera substancję czynną: 125 mg paracetamolu.



Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Paracetamol Farmina w przypadku:

- nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,

- ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby.



Działania niepożądane:

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i powiadomić lekarza:

- zmiany w obrazie morfologicznym krwi w zakresie zmniejszenia ilości płytek krwi (występują bardzo rzadko),

- niewydolność nerek lub wątroby (występuje bardzo rzadko po długotrwałym stosowaniu dużych dawek),

- reakcje uczuleniowe, zwłaszcza skórne takie jak pokrzywka, rumień, świąd lub wysypka (występują rzadko).



Uwagi:

Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Paracetamol Farmina :

- u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek,

- u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.



Opakowanie: 10 czopków



 



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost