Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Panadol Extra 24 tabletki

Paracetamolum, Coffeinum

Producent: Glaxosmithkline Consumer
Produkt jest dostępny
Cena:  9,09 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Działa przeciwbólowo w: bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólach menstruacyjnych. Preparat może być stosowany w: przeziębieniach, stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.



Właściwości:

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.



Sposób użycia:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: w zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.



Skład:

Jedna tabletka preparatu Panadol Extra zawiera:

- substancje czynne: paracetamol - 500 mg, kofeina - 65 mg,

- substancje pomocnicze: skrobia, sorbonian potasu.



Działania niepożądane:

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.

Mogą wystąpić reakcje:

- skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień,

- zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty,

- sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza,

- przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.

Ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.



Uwagi:

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: niewydolności wątroby i nerek.

Przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku Panadol Extra nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.



Opakowanie: 24 tabletki



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost