Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Aspirin Ultra Fast 500mg 12tabletek musujących

Acidum acetylsalicylicum

Producent: Bayer
Produkt jest dostępny
Cena:  8,69 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Bóle o lekkim i średnim nasileniu, bóle głowy różnego pochodzenia, bóle zębów, bóle mięśni, ból i gorączka w przebiegu przeziebienia i grypy.



Działanie:

Organizm człowieka wytwarza prostaglandyny, które są związkami pojawiającymi się w organizmie w obrębie uszkodzonej tkanki i poprzez drażnienie zakończeń nerwowych przyczyniają się do odczuwania bólu. Kwas acetylosalicylowy blokuje prostaglandyny wchodząc w reakcję z enzymem cyklooksygenazą, która jest niezbędna do syntezy prostaglandyn. Dodatkowym efektem takiego działania jest zmniejszenie gorączki i obrzęków towarzyszącym stanom zapalnym.



Skład:

1 tabletka musująca zawiera: kwas acetylosalicylowy 500 mg.



Dawkowanie:

Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek, w razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin - nie przekraczać 8 tabletek na dobę.



Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę, w razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin – nie przekraczać 3 tabletek na dobę.



Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn i przyjmować po posiłkach.



Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.



Przeciwwskazania:




  • uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną – kwas acetylosalicylowy, inne salicylany


  • skaza krwotoczna


  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy


  • ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek


  • napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków  przeciwzapalnych


  • stosowanie jednocześnie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych


  • dzieci poniżej 12 lat ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a -choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu


  • ostatni trymestr ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka



Opakowanie: 12 tabletek musujących.



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost