Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Efferalgan Vitamin C 20tabletek musujących

Paracetamolum, Ac.ascorbicum

Producent: Bristol Myers
Produkt jest dostępny
Cena:  10,18 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:




  • bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne),


  • leczenie objawów stanów grypopodobnych i przeziębienia


  • gorączka



Działanie:

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego.

Witamina C jest niezbędna w procesach oksydoredukujących, zachodzących w komórkach organizmu, w procesach odpornościowych i detoksydacyjnych. Dodatek w preparacie witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.



Skład:

1 tabletka zawiera substancje czynne: paracetamol 330 mg oraz kwas askorbowy (witamina C) 200 mg.



Substancje pomocnicze:

benzoesan sodu, wodorowęglan potasu, wodorowęglan sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, poliwidon, dokusan sodu.



Dawkowanie:

Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Zalecana dwak dobowa paracetamolu wynosi ok 60mg/kg mc./dobę, należy ją podać w 4 lub 6 dawkach  podzielonych tzn. 15mg/kg mc. co 6 godzin lub 10mg/kg mc. co 4 godziny



Dla dzieci o masie ciała od 27 do 30kg: jednorazowa dawka wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 5 tabletek na dobę.



Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35kg: jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.



Dla dzieci o masie ciała od 35 do 50kg: jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godzin, nie należy stosować więcej niż 7 tabletek na dobę.



Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50kg: 1 do 2 tabletek jednorazowo, nie stosować więcej niż 12 tabletek na dobę.



Przeciwwskazania:

Nie stosować leku w przypadku:




  • uczulenia na paracetamol lub inne składniki preparatu


  • u dzieci o masie ciała poniżej 27kg


  • u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży


  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek


  • jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa


  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej


  • jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO


  • jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa



Opakowanie: 20 tabletek musujących.



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost