Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Febrisan 12saszetek

Paracetamolum, Ac.ascorb., Phenylephrini

Producent: Takeda Pharma
Produkt jest dostępny
Cena:  11,77 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok.



Właściwości:


Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Fenylefryna oddziałuje na receptory a-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa. Dodatek kwasu askorbowego służy uzupełnieniu niedoborów, które często pojawiają się w przebiegu chorób przeziębieniowych.


 


Sposób użycia:


Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 h. 


Nie stosować więcej niż 4 saszetki dziennie.


 



Skład:


1 saszetka zawiera 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 60 mg kwasu askorbowego.


 


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroba serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria, leczenie inhibitorami MAO oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu.



 


Działania niepożądane:

Pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, obniżenie cisnienia tętniczego, nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby, bóle i zawroty głowy, niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie akcji serca, neutropenia, trombocytopenia, agranulocytoza, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu.


 


Opakowanie: 12 saszetek



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost