Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Ibum 0,2g 30kapsułek

Ibuprofenum

Producent: Hasco - Lek
Produkt jest dostępny
Cena:  8,48 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie,  bolesne miesiączkowanie, stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).



Właściwości:

Lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy.



Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Bóle różnego pochodzenia, bolesne miesiączkowanie i gorączka: 200-400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg na dobę. Kapsułki należy popić szklanką wody; Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nasilają się lub występują nowe, dodatkowe objawy, po 2 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.



Skład:

1 tabletka: Ibuprofenum 200 mg, makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej - po kwasie acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje lub krwawienia, również po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Skaza krwotoczna. III trymestr ciąży.



Działania niepożądane:

Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadko: Biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony sluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja



Opakowanie: 30 kapsułek



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost