Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Dip Rilif żel 100g

Ibuprofenum, Mentholum

Producent: The Mentholatum Company
Produkt jest dostępny
Cena:  21,20 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago (postrzał), bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.

Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń po wysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.



Działanie:




  • Zawarty w preparacie Dip Rilif ibuprofen wchłania się przez skórę w ilości odpowiedniej do zapewnienia stężenia leczniczego w stawach.


  • Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie.


  • Zmniejsza stany zapalne w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.


  • Dzięki zewnętrznemu stosowaniu ibuprofenu nie powoduje on skutków ubocznych charakterystycznych dla doustnego podania.


  • Mentol umożliwia zwiększone przenikanie ibuprofenu do tkanek.


  • Mentol działa miejscowo znieczulająco.


  • Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek.


  • Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.



Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu.

Należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu.



Skład:

1 g żelu zawiera:




  • ibuprofen 50 mg,


  • mentol 30 mg.



Przeciwwskazania:

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, u osób z astmą, u których występowały wcześniej napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.



Opakowanie: 100g



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost