Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Ibum zawiesina o smaku malinowym 130g

Ibuprofenum

Producent: Hasco-Lek
Produkt jest dostępny
Cena:  11,98 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:

- bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),

- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,

- bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),

- bóle na skutek urazów tkanek miękkich,

- bóle pooperacyjne,

-bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.



Właściwości:

Lek Ibum zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) posiadających działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Smak malinowy.



Sposób użycia:

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Dawkowanie: niemowlęta 3-6 mc (5-7,6 kg): 2,5 ml 3 razy na dobę (150 mg/dobę);

niemowlęta 6-12 mc (7,7-9 kg): 2,5 ml 3-4 razy na dobę (150-200 mg/dobę);

dzieci od 2-4 lata (10-15 kg): 5 ml 3 razy na dobę (300 mg/dobę);

dzieci 5-6 lat (16-20 kg): 7,5 ml 3 razy na dobę (450 mg/dobę);

dzieci 7-10 lat (20-29 kg): 10 ml 3 razy na dobę (600 mg/dobę);

dzieci 11-13 lat (29-40 kg): 15 ml 3 razy na dobę (900 mg/dobę);

dzieci o masie ciała powyżej 40 kg: 15-20 ml 3-4 razy na dobę (900-1200 mg/dobę).

Odstępy między dawkami powinny wynosić co najmniej 6 h.



Skład:

5 ml zawiesiny zawiera: substancje czynne: ibuprofen 100 mg, substancje pomocnicze: maltilol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat malinowy, woda oczyszczona. Lek nie zawiera cukru i alkoholu.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku, nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek i ciężką niewydolnością serca, nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), III trymestr ciąży, skaza krwotoczna



Działania niepożądane:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.



Opakowanie: 130g





Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost