Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Panadol dla dzieci zawiesina o smaku truskawkowym 100ml

Paracetamolum

Producent: Glaxosmithkline
Produkt jest dostępny
Cena:  11,50 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:




  • bolesne ząbkowanie,


  • bóle zębów,


  • ból gardła,


  • gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.



Właściwości:

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n.

Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. T0,5 wynosi 1-3 h. Jest metabolizowany w wątrobie. U niemowląt i dzieci dominują połączenia z siarczanami, w wyniku tego metabolit odpowiedzialny za powikłania wątrobowe jest wytwarzany rzadziej lub w mniejszej ilości niż u dorosłych. Wydalanie następuje z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów, mniej niż 5 % w postaci nie zmienionej.



Sposób użycia

Indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej). 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.

W wieku 3 m.ż. (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml;

6 m.ż. (8 kg) - 5,0 ml; 9 m.ż. (9 kg) - 5,5 ml;

1 r.ż. (10 kg) - 6,0 ml;

2 r.ż. (12,5 kg) - 8,0 ml;

3 r.ż. (15 kg) - 9,0 ml;

4 r.ż. (17 kg) - 10,5 ml;

5 r.ż. (19 kg) - 12,0 ml;

6 r.ż. (21 kg) - 13,0 ml;

9 r.ż. (30 kg) - 19,0 ml;

12 r.ż. (42 kg) - 26,0 ml.

Podawać preparat nie częściej niż co 4 h oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./dobę). U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko na wyraźne zlecenie lekarza.



Skład:

Zawiesina zawierająca w 5 ml 120 mg paracetamolu. Do opakowania dołączona miarka-dozownik.



Przeciwwskazania:

Nie należy stosować dla dzieci w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lu inne składniki leku oraz ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.



Działania niepożądane:

Działania niepożądane paracetamolu są rzadki. Mogą wystąpić reakcje alergiczne np. wysypka skórna. Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka.

Bardzo rzadko mogą wystąpić zmiany w morfologii krwi.



Opakowanie: 100 ml



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost