Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Ibuprom Sprint Caps 200mg 10kapsułek

Ibuprofenum

Producent: US Pharmacia
Produkt jest dostępny
Cena:  6,78 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia w tym:




  • bóle głowy,


  • migreny,


  • bóle menstruacyjne,


  • bóle zębów,


  • bóle mięśni,kości i stawów,


  • bóle krzyża,


  • bóle pourazowe,


  • nerwobóle,


  • rwa kulszowa.



Właściwości:

Stosowany także w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu. Obniża gorączkę. Rozpuszczalna w żołądku kapsułka elastyczna zawiera rozpuszczony ibuprofen, który od razu może zostać wchłonięty z przewodu pokarmowego.



Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 do 2 kapsułek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 kapsułek na dobę). Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku pominięcia dawki Lek Ibuprom Sprint Caps służy do stosowania doraźnego. Nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.



Skład:

Substancja czynna: ibuprofen 200mg

Substancja pomocnicza: makrogol 600, woda oczyszczona, krystaliczny potasu wodorotlenek, żelatyna, Anidrisorb 85/70, błękit patentowy V 85%.



Przeciwwskazania:




  • nadwrażliwość na ibuprofen i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych;


  • czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy;


  • III trymestr ciąży;


  • okres karmienia piersią;


  • dzieci poniżej 12 roku życia.



Działania niepożądane:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.

Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.

W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Odnotowywano obrzęki, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz zwiększone ryzyko wystąpienia zatorów tętnic podczas stosowania w dużych dawkach.



Uwagi:

Nie należy stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużyć czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zydowudyną. Zwiększa stężenie litu i metotreksatu we krwi. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.



Opakowanie: 10 kapsułek



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost