Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Theraflu Zatoki 10saszetek

Paracetamol.,Phenyleph. hydr.

Producent: Novartis Consumer Health
Produkt jest dostępny
Cena:  15,15 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.



Działanie:

Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok przynosowych. Zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu biosyntezy prostaglandyn w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po 30-60 min. Metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci glukuronianów, siarczanów lub po sprzężeniu z cysteiną.T0,5 wynosi 1-4 h. Fenylefryna jest aminą sympatykomimetyczną, która działa na receptory α-adrenergiczne. Zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1-2 h, wydala się z moczem. T0,5 wynosi 2-3 h.



Sposób użycia:

Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.



Skład:

Paracetamol + chlorowodorek fenylefryny, 650 mg + 10 mg.



Przeciwwskazania:

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w następujących przypadkach: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek; nadciśnienie tętnicze; gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu; niedrożność szyi pęcherza moczowego; niedrożność odźwiernika dwunastnicy; czynna choroba wrzodowa; cukrzyca; choroby płuc (w tym astma); jaskra z wąskim kątem przesączania; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; padaczka; stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.



Opakowanie: 10 saszetek



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost