Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Febrisan 16saszetek

Paracetamolum, Ac.ascorb., Phenylephrini

Producent: Takeda
Produkt jest dostępny
Cena:  14,49 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, ból głowy, ból mięśni, ból gardła, katar, ból zatok.

Właściwości:

Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym osiąga maksymalne stężenie we krwi po około 1 h. T0,5 wynosi 2-4 h. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki. Fenylefryna oddziałuje na receptory a-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa. Z przewodu pokarmowego wchłania się w niewielkim stopniu. T0,5 wynosi 2-3 h. W znacznym stopniu jest metabolizowana w ścianie jelita cienkiego, wydalana głównie z moczem. Dodatek kwasu askorbowego służy uzupełnieniu niedoborów, które często pojawiają się w przebiegu chorób przeziębieniowych

Sposób użycia:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 4 saszetki dziennie.

Skład:

1 saszetka zawiera:
5g proszku musującego o składzie substancji czynnych:
Paracetamol 750mg,
Kwas askorbowy 60mg,
Fenylefryny Chlorowodorek 10mg
sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, aspartam, żółcień chinolinowa 70 (E 104), aromat proszkowy naturalny cytrynowy 213 841, aromat Contramarum (Contramarum Trockenaroma 201 227), sodu wodorowęgla.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek składnik leku. Nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymy: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria, w przypadku leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Opakowanie: 16 saszetek podłużnych

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost