Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Nurofen dla dzieci Forte smak pomarańczowy 200mg 100ml

Ibuprofenum

Producent: Reckitt Bencckiser
Produkt jest dostępny
Cena:  25,49 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Wskazania:

Nurofen dla dzieci Forte Zawiesina doustna od 3 miesiąca życia. Polecany w przypadku gorączki, także w przebiegu zakażeń wirusowych, odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła, mięśni, stawów i kości, bóle na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia) lub urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bolesne ząbkowanie, bóle uszu w stanach zapalnych ucha środkowego.

Właściwości:

Lek łagodzi takie dolegliwości jak gorączka, ból i obrzęk.

Sposób użycia:

- dzieci 3-6 miesięcy (5-7,6kg) - 1,25ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu - 150mg;
- dzieci 6-12 miesięcy (7,7-9kg) - 1,25ml 3-4 razy/dobę co 6-8 godzin , maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu - 150mg-200mg;
- dzieci 1-3 lat (10-15kg) - 2,5ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 300mg;
- dzieci 4-6 lat (16-20kg) - 3,75ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 450mg;
- dzieci 7-9 lat (21-29kg) - 5ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 600mg;
- dzieci 10-12 lat (30-40kg) - 7,5ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 900mg.

Skład:

Ibuprofen, sodu benzoesan, glicerol, maltitol ciekły, sacharyna sodowa, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, hypromeloza, guma ksantan, sodu chlorek, taumatyna (E957), aromat truskawkowy, azorubina (E122), woda oczyszczona.

5 ml zawiesiny zawiera:
200 mg ibuprofenu.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Preparat nie może być także podawany dzieciom: u których kiedykolwiek wystąpiła astma lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, u których pojawiło się krwawienie związane z leczeniem NLPZ, u których została zdiagnozowana choroba wątroby, nerek lub niewydolność serca.

Opakowanie: 100 ml

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost