Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Apap Extra 24tabletek

Paracetamolum, Coffeinum

Producent: US Pharmacia
Produkt jest dostępny
Cena:  11,29 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wskazania:

Bóle o różnej etiologii:




  • bóle głowy,


  • bóle mięśni,


  • migrena,


  • bóle zębów,


  • nerwobóle,


  • bóle menstruacyjne,


  • bóle kostno-stawowe,


  • bóle pooperacyjne i pourazowe.



Dodatkowo Apap  Extra łagodzi objawy przeziębienia grypy takie jak: gorączka, bóle gardła bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin.



Właściwości:

Jest połączeniem bezpiecznej substancji aktywnej (paracetamol 500mg) ze składnikiem nasilającym i przyśpieszającym działanie leku (kofeina 65mg). Dodatkowy składnik działa również pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i dodatkowo znosi uczucie zmęczenia.



Sposób użycia:

Doustnie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.



Skład:

1 tabletka zawiera: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, woda oczyszczona, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki wchodzą: etylohydroksypropyloceluloza, glikolpolietylenowy.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, w okresie karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 roku życia.



Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: niemiarowość rytmu serca, bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka). Rzadko obserwowano agranulocytozę, bardzo rzadko trombocytopenię.



Opakowanie: 24 tabletki



Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost