Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Ibufen mini Junior 15 kapsułek

Ibuprofenum

Producent: Polpharma
Produkt jest dostępny
Cena:  7,25 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
-bólu głowy (również migrenowe),
-bóli zębów,
-bóli mięśniowe, stawowe i kostne,
-bóli po urazach,
-nerwobólach,
-bólach towarzyszących przeziębieniu i grypie,
-bolesnych miesiączkach,
-bólach uszu występujących w stanach zapalnych ucha środkowego,
-stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy,
przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)

Właściwości:

Ibufen mini Junior należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne i jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów.

Sposób użycia:

Lek stosuje się podczas lub po posiłkach. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać.
Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeśli zachodzi konieczność stosowania tego leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Dzieci od 4 do 5 lat (16 -19 kg):
- dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (400 mg ibuprofenu).

Dzieci od 6 do 9 lat (20 - 29 kg):
- dawka początkowa 1-2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1-2 kapsułki co 8 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (600 mg ibuprofenu).

Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 39 kg):
- dawka początkowa 1-2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1 - 2 kapsułki co 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 kapsułek (800 mg ibuprofenu).
Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.

Skład:

Substancją czynną leku jest Ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 100 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; osłonka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący (E 420), maltitol ciekły (E 965), woda oczyszczona.

Przeciwwskazania:

- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości duszność, astmę, nieżyt nosa, obrzęk lub pokrzywkę po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ);
- jeśli pacjent ma owrzodzenie żołądka lub krwawienie z żołądka (lub miał dwa lub więcej takich epizodów w przeszłości);
- jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości krwawienie lub perforację przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym przyjmowaniem leków z grupy NLPZ;
- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca;
- u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 16 kilogramów;
- jeśli pacjent ma krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie;
- jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi;
- jeśli pacjent jest ciężko odwodniony (w wyniku wymiotów, biegunki lub niewystarczającego spożycia płynów);
- Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży.

Opakowanie: 15 kapsułek miękkich

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 

 



 

Paczkomaty InPost