Waluty:
Twój koszyk Wartość:  0,00 zł

Apteka internetowa z dostawą do domu!

Paracetamol Hasco 0,25g 10 czopków doodbytniczych

Paracetamolum

Producent: Hasco
Produkt jest dostępny
Cena:  2,80 
op
Do przechowalni



Poleć znajomemu
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia, stany gorączkowe.


Właściwości:

Produkt wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.


Sposób użycia:

U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała). Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.

Dawki jednorazowe:

3 miesiące - 1 rok - 80 mg

2-3 lata - 125 mg

4-6 lat - 125-250 mg

7-8 lat - 250 mg

9-10 lat - 250-500 mg

11-12 lat - 500 mg

Stosowanie u dzieci poniżej drugiego roku życia powinno być zalecone przez lekarza. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Dorośli jednorazowo 500 mg. W razie potrzeby powtarzać 3-4 razy na dobę.


Skład:


1 czopek zawiera substancję czynną w dawce: Paracetamol - 250 mg


Opakowanie:
10sztuk


 



 

Paczkomaty InPost